вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Пиперките со најголем пораст на цените на зелените пазари

Пиперките со најголем пораст на цените, лимоните и бананите бележат намалување

piperki

Поврзани вести

Најголем пораст на цените на зелените пазари во ноември е регистрирано кај зелените и црвени пиперки, додека најголемо е намалувањето кај лимоните и бананите, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во ноември оваа година, во споредба со истиот месец лани, се забележува кај кромидот и лукот. Најголемо намалување се забележува кај морковот и бананите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести