петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Пипо Инзаги и официјално нов тренер на Милан

PIPO SLIKA

Поврзани вести

Легендарниот напаѓач и поранешен репрезентативец на Италија, Филипо Пипо Инзаги од пред неколку минути и официјално е именуван за нов тренер на седумкратниот европски клупски шампион Милан.

Сопственикот на популарните “росонери”, Силвио Берлускони го исполни даденото ветување дека прво ќе ја прекине соработката со холандскиот стручњак, Кларенс Сидорф, а потоа жешкото столче ќе му даде на омилениот фудбалер, Филипо Пипо Инзаги кој веќе го потпиша понудениот договор кој ќе има важност до 30 јуни 2016 година.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести