понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Пипо Инзаги нов тренер на Милан

PIPO INZAGI NOV TRENER

Поврзани вести

 

Најважната одлука која била донесена на последниот сотанок помеѓу сопственикот на Милан, Силвио Берлускони и главниот оперативец на “росонерите”, Адријано Галијани е таа дека седумкратниот европски клупски шампион има потреба од нов тренер со кој Милан во најбрз можен рок ќе се врати на победничката патека и во Лигата од шампиони.

Италијанските медиуми потврдија дека Берлускони прво го нагостил Галијани во една од многуте вили кои ги има во Италија, а после неколку часа пристигнал предводникот на младинскиот тим на Милан, легендарниот напаѓач, Филипо Пипо Инзаги кој за неколку дена и официјално ќе биде именуван за нов предводник на “росонерите”.
Во следните неолку дена потпретседателот, Адријано Галијани ќе има состанок со холандскиот стручњак, Кларенс Сидорд и за време на истиот ќе го информира дека повеќе не е тренер на Милан.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести