сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пирати повторно „оперираат“ во Јужното Кинеско Море

somaliijskite-pirati-osvobodiha-gruzinski-morqci-45586

Поврзани вести

Минатата ноќ пирати нападнале и ограбиле малезиски танкер во делот на Јужното Кинеско Море што се наоѓа меѓу Малезија и островот Борнео.

Ова е деветти напад на пирати во овој дел на Јужното Кинеско Море годинава.

Пиратите напаѓаат ноќе, го земаат товарот и ги уништуваат уредите за комуникација. Досега немало човечки жртви при ваквите напади.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести