недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пирати украле два милиони литри нафта од јапонски брод

somalian-564x272

Поврзани вести

Во морскиот теснец Малука, кој се наоѓа меѓу Сингапур, Малезија и Индонезија пирати пресретнале јапонски танкер и од неговите резервоари украле два милиони литри нафта.

Ограбениот брод превезувал пет милиони литри гориво од Сингапур кон Мјанмар. Малезиската и сингапурската полиција соопштија дека преземаат акција за пронаоѓање на пиратите, но потврдија дека, за сега, немаат резултат.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести