вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пирес: „Топџиите“ можат до првенствената титула

Славниот фудбалер порача дека тимот на Арсен Венгер оваа натпреварувачка кампања може да ја освои шампионската титула во домашното првенство.

rober-500

Последни вести

Еден од Французите кои што се прославија во составот на Арсенал Робер Пирес, разбирливо навива за клубот од „Емирати“.

Славниот фудбалер порача дека тимот на Арсен Венгер оваа натпреварувачка кампања може да ја освои шампионската титула во домашното првенство.

Пирес беше дел од шампионскиот состав на Арсенал, кој што во 2004-та година го стори ова без пораз во натпреварувањето.

„Арсен Венгер сезонава може да се пофали со квалитетен тим, дојдоа Алексис Санчез и Дани Велбек. Мојот клуб е подготвен за шампионскиот наслов во Англија“, вели Пирес.

„Топџиите“ во пет рунди успеаја да освојат девет бодови и се на четвртото место на првенствената табела, на чиј што врв е составот на Челзи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести