четврток, 23 март 2017  |  Вести денес: 0

Пишев: Од утре документите и бројките ќе говорат сами за себе, СЈО следете

СДСМ вели дека немала Договор со фирмата која требала да врши превоз, но никогаш тоа не го направила. Документите говорат сосема друго, напиша на својот ФБ профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Васил Пишев.

pisev5

Поврзани вести

СДСМ вели дека немала Договор со фирмата која требала да врши превоз, но никогаш тоа не го направила. Документите говорат сосема друго, напиша на својот ФБ профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Васил Пишев.

pisev-fb-640x563

Од утре документите и бројките ќе говорат сами за себе. Еве едно наградно прашање до Заев. Колку чини превозот од Радовиш до Струмица, и колку пати струмичани плаќаат поскап превоз од една Битола. Утре во 12:30 часот ги повикувам и Господата од СЈО да ја проследат мојата прес-конференција, напиша Пишев.

Најчитани вести