сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Пиштол и накит украдени од стан во Скопје

krazba2

Последни вести

Тешка кражба во станот на четириесет и деветгодишниот Т.С. од Скопје.

Од станот биле одземени разновиден златен накит, пиштол, две рамки и околу десет куруми за истиот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести