понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пиштол и пушка украдени од викендица во Кочани

krazba

Последни вести

Гасен пиштол и ловна пушка се украдени од викендицата на триесет и четиригодишниот Б.Ѓ. од Кочани.

Кражбата е сторена на 12. Мај оваа година, а оштетениот веднаш пријавил во полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести