понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пиштол и злато плен во кражба во Скопје

images

Последни вести

Вчера во Скопје на ул. „Исаија Мажовски“ во куќа сопственост на М.М.(36), извршена е тешка кражба, при што украден е пиштол „Чешка зброевка“ и разновиден златен накит.

Материјалната штета изнесува околу 260.000 денари.

Во моментов екипи на Министерството за внатрешни работи преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести