недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 9

Пиштол украден од стан во Прилеп

pistol

Последни вести

Тешка кражба се случила во стан во Прилеп.

Во полициската станица во Прилеп вчера било пријавено дека била извршена тешка кражба во станот на Г.Р.(42).

Сторителот насилно влегол и одзел еден пиштол по што го напуштил местото на настанот.

Од МВР информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести