четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Писториус помина добро – петгодишна затворска казна

pistorius

Поврзани вести

Пет години затвор е казната која ќе мора да ја одлежи јужноафриканскиот параолимпиец Оскар Писториус поради убиството на својата девојка Рив Стенкамп.

Судот во неговата родна земја одлучи да го осуди Писториус на петгодишна затворска казна, иако параолимпиецот постојано се бранеше дека девојката ја убил од невнимание.

Обвинителството истакна дека е максимално незадоволно од казната, која според нив е премала за делото кое Оскар Писториус го направи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести