среда, 26 април 2017  |  Вести денес: 24

Пита со сирење за добро утро

Доколку сте дома, на брзина можете да подготвите пита со сирење.

pita-so-sirenje

Последни вести

Состојки:

500 гр кори за пита

500 гр. сирење

1 чаша јогурт

3 јајца

250 гр. млеко

250 гр. масло

1 прашок за пециво

Уптатство за употреба:

Составете ги сирењето, јајцата и јогуртот. А, млекото маслото и пецивото подгответе ги за мачкање на корите. Корите премачкајте ги со прелив па ставете фил од сирење, јогурт и јајца. Корите свиткајте ги во триаголници.

Премачкајте ги корите и печете 30 мин. на 200 степени.

Најчитани вести