понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пита со сирење за добро утро

Доколку сте дома, на брзина можете да подготвите пита со сирење.

pita so sirenje

Поврзани вести

Состојки:

500 гр кори за пита

500 гр. сирење

1 чаша јогурт

3 јајца

250 гр. млеко

250 гр. масло

1 прашок за пециво

Уптатство за употреба:

Составете ги сирењето, јајцата и јогуртот. А, млекото маслото и пецивото подгответе ги за мачкање на корите. Корите премачкајте ги со прелив па ставете фил од сирење, јогурт и јајца. Корите свиткајте ги во триаголници.

Премачкајте ги корите и печете 30 мин. на 200 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести