петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Пивтијада со хуманитарен карактер во Гази Баба

Домаќинките од Гази Баба ќе подготват вкусни пивтии, а собраните пари од нивна продажба ќе ги донираат.

pivtijada

Поврзани вести

По повод верскиот празник Водици на  со почеток во 13  часот, на плоштадот во Автокоманда, традиционално ќе се одржи Манифестацијата „Пивтијада 2014” која има хуманитарен карактер.

Учесници на манифестацијата се жителите од сите месни и урбани заедници од Гази Баба, членките на Организација на жени Гази Баба, Здружение на пензионери на Гази Баба и ресторани од подрачјето на општината.

Средствата кои ќе се соберат од продажбата на пивтиите ќе се донираат на Детската клиника.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести