петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Пизаро му фрли ракавица на Роберт Левандовски

Пизаро планира да остане на „Алианс арената“ и покрај трансферот на Левандовски.

pizaro

Поврзани вести

Перуанскиот ветеран од редовите на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Клаудио Пизаро, откри дека не се плаши од зголемената конкуренција во нападот и додаде дека планира да остане на  „Алианс Арена” и покрај трансферот на полскиот интернационалец, Роберт Левандовски.

„Одлчино се чувствувам како фудбалер на Баерн (М) и сакам да останам на Алианс Арена. Трансферот на Левандовски нема да има некакво влијание врз моето размислување. Јас ќе почекам, ќе видам какви ќе ми бидат следните шест месеци. На крајот од актуелната сезона ќе донесам одлука. Левандовски е фудбалер од светска класа, тоа веќе го има докажано. Мислам дека ќе успее и како фудбалер на Баерн (М). Со него, Баерн (М) ќе биде уште посилен”, изјави искусниот напаѓач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести