недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Пјаниќ најави промена на клупската средина

Сите опции се во игра.

pjanic promena na sredina

Последни вести

Босанскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Рома, Миралем Пјаниќ откри дека сите опции се во игра, дури и таа да си замине од “Олимпико” за време на елтниот преоден рок.

“Веќе се навикнав на сите новинарски шпекулации. Има и точни и неточни информации. Точно е дека сум задоволен од престојот во редовите на Рома. Имам договор до крајот на следната сезона и се може да се случи во следните 365 дена. Ќе дојде и тој ден кога ќе мислам на мојот нов договор или пак ќе посакам промена на клупската средина. Сепак, прво да заврши престојниот Мундијал во Бразил, да одиграм како што треба, па потоа ќе мислам на мојата иднина. Сите опции се во игра и таа за нов договор и таа за промена на клупската средина”, изјави 24-годишниот играч.

До сега, најголем интерес за стандардниот првотимец во дресот на Рома покажаа раководните лица на Манчестер Јунајтед, Арсенал и ПСЖ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести