вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Пјаниќ погоди од пола терен но Рома загуби од Јунајтед

p

Последни вести

Новиот предводник на Манчестер Јунајтед, искусниот холандски стручњак, Луи ван Гал, ја запиша и втората победа откако беше именуван за менаџер на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига.

Премиерниот натпревар од Интернационалниот Гинис Куп 2014, одигран во Денвер, помеѓу екипите на Манчестер Јунајтед и италијанскиот калчолигаш Рома, заврши со минимален тримф на премиерлигашот од 3:2.

Два погодока на натпреварот постигна Вејн Руни, а мрежата на Рома ја погоди и шпанскиот интернационалец Хуан Мата. Во 75 минута, вистински еврогол, од својата половина, постигна босанскиот интернационалец Миралем Пјаниќ, а во самиот финиш од натпреварот, легендарниот капитен на римската волчица”, Франческо Тоти успешно го изведе ударот од белата точка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести