сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

ПКК киднапираше тројца новинари

kidnapiran lekar

Последни вести

Бунтовници на ПКК киднапирале тројца репортери на турската новинска агенција Анадолија во округот Мерсин.

Анадолија потврди дека тројца нејзини новинари се киднапирани од припaдници на ПКК.

Агенцијата соопшти дека терористите од ПКК држат заробени повеќе од 48 часа тројца нејзини новинари.

Новинарите биле испратени минатата недела во градот Нусајбин во округот Мерсин да известуваат за случувањата во регионот, јави Анадолија.

Најчитани вести