петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Плачеле и кукале дека им го украле бебето, тие го заборавиле во багажник

Bebinja-svet

Поврзани вести

Млади родителите од Лесковец направиле вистинска драма во градот вчера кога се посомневале дека некој им го украл бебе кое само што го зеле од родилиштето.

Родителите Д.С. (24) и Ж.С. (20) откако го зеле новороденчето од болница застанале да пазарат во една продавници кога излегле забележале дека на задното седиште од автомобилот, каде тие велеле дека го оставиле,  го нема нивниот штотуку роден син, објавува српски „Курир“.

„Кој го украде Синиша, да цркне да даде Бог. Рацете да му се исуат, да полуди и побудали до крајот на животот“, викале на цел глас родителите.

Голем број граѓани се собрале околу автомобилот и се обиделе да помогнат да се пронајде дететот. Но, додека таткото ја отворал вратата од автомобилот се слушнал плач, четири годишната ќерка на брачната двојка момент подоцна рекла дека бебето е во багажникот. Кога го отворила го пронашле бебето кое до тој момент мирно спиеле.

Таткотo подоцна раскажал дека од возбуда поради раѓањето на синот се збунил па носилката заедно со бебето наместо на задното седиште го ставил во багажникот и се до излегувањето од продавницата не забележале дека бебето го нема.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести