вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Плачот на бебето ги спаси од под урнатините

0,,17341533_303,00

Поврзани вести

Спасувачките екипи во Индија спасија мајка и бебе кои биле заглавени под урнатините од свлечиштето. Тие се откриени и спасени благодарејќи на плачот на бебето.

Педесет и едно тело беа пронајдени под купиштата кал и камења донесени од свлечиштето кое го уништи селото во индиската држава Махараштра во средата наутро.

Претставници на локалната самоуправа соопштија дека 120 лица се уште не се пронајдени и шансите да преживеат се мали, но сепак постојат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести