сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Плакати со ликот на Путин осамнаа во Сребреница

ФОТО: Плакати со ликот на Путин осамнаа во Сребреница

ФОТО: Плакати со ликот на Путин осамнаа во Сребреница

Поврзани вести

Плакати со ликот на рускиот претседател Владимир Путин се појавија на влезот на Сребреница.

putin1

На нив пишува „Источна алтернатива – Република Српска“.

putin2

Овие плакати се најдоа во Сребреница во очи на комеморацијата на 11. јули по повод 20 години од злочинот над Бошњаците.

Најчитани вести