четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Плаќал услуги на битолски хотел со фалсификувани пари

Како што информираат од полицијата, во мај 2014 година, во хотел пуштила во оптек фалсификувана банкнота во апоени од 100 евра за закупена соба.

evra

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Т.Д.(29) од Битола, за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Како што информираат од полицијата, во мај 2014 година, во хотел пуштила во оптек фалсификувана банкнота во апоени од 100 евра за закупена соба.

Од извршен разговор со пријавената е утврдено дека истата пуштила уште две фалсификувани банкноти во апоени од по 100 евра, а истите ги примила од лице од Пловдив-Р Бугарија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести