сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Платата на Дрогба е невозможна мисија за Сантос

didie drogba

Поврзани вести

Претседателот на бразилскиот прволигаш Сантос, Одилио Родригез, откри дека пред неколку дена имал работен состанок со раководните лица на актуелниот шампион на Турција, Галатасарај, од кои побарал конкретни информации за достапноста на најголемата ѕвезда во нивниот тим, Дидиер Дрогба.
Преговорите околу можниот трансфер на искусниот напаѓач пропаднале во истиот момент кога била откриена годишната заработувачка на поранешниот голгетер на Чезли.
„Точно е дека имаше преговори, но ние немаме таква финансиска моќ. Ова е сон на нашите најверни фанови, но ние не сме во состојба да го исполниме тој сон. Точно дека сакаме на располагање да ги имаме и услугите на Дрогба, но за такво нешто нема ни теоретски шанси. Сантос не може да си ја дозволи годишната плата на Дрогба”, изјави Одилио.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести