петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Платениците на СДСМ и СОРОС го блокираа центарот на Скопје

Платениците на СДСМ и СОРОС го блокираа центарот на Скопје. Со возила со регистарски таблички „Шарена Револуција“ се блокирани раскрсниците кај Црвен Крст, кај трговскиот центар Мавровка и кај Соборната црква.

shareni

Поврзани вести

Платениците на СДСМ и СОРОС го блокираа центарот на Скопје. Со возила со регистарски таблички „Шарена Револуција“ се блокирани раскрсниците кај Црвен Крст, кај трговскиот центар Мавровка и кај Соборната црква.

Точно напладне приврзаници на  „Шарената револуција“ и „Протестирам“  ги блокираа раскрсниците меѓу булеварите „Крсте Петрков Мисирков“ и „Гоце Делчев“, раскрниците на „Кочо Рацин“ и „11 Октомври“ кај Црвен крст, а  според порталите, најавено е и блокирање на раскрсницата на „Партизански одреди“ и „Св. Климент Охридски“ кај Соборниот храм.

Најчитани вести