петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Платформа за регионална рурална акција

turizam-500

Последни вести

Министерот за локална самоуправа Лирим Шабани ќе го означи воспоставувањето на Платформа за регионална рурална акција во Североисточниот плански регион.

Настанот ќе се оддржи во Хотел Хармонија, село Долно Коњаре-Куманово, со почеток во 11.00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести