петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Собирале камења од плажа во Хрватска, во еден од нив имало бомба

bomba-plaza-hrvatska

Поврзани вести

Семејство од Германија доживеало шок изминатиот викенд кога открило дека во еден од камењата кои ги зеле како сувенири за време на ланскиот о0дмор во Хрватска се крие рачна бомба.

 

Додека еден член од семејството ја бришел прашината, сувенирот паднал на подот и од него отпаднале доволно наслаги по што сфатил дека во прашање е рачна бомба.

Семејството веднаш повикало полиција која довела пиротехничари. Гранатата била однесена и уништена на километар од куќата, а во текот на постапката биле евакуирани неколку околни куќи.

Најчитани вести