сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Пликоата со фискални сметки за наградната игра оставете ги во кутиите на плоштад

Фискални сметки за учество во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ граѓаните ќе можат да ги остават во наменски кутии поставени на Плоштадот Македонија во Скопје.

fiskalna_vo_raka

Поврзани вести

Граѓаните од денеска  до крајот на годината пликоата со фискални сметки за учество во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ ќе можат да ги остават во наменски кутии поставени на Плоштадот Македонија во Скопје, кои ќе бидат поставени во рамки на „ПРАЗНИЧНА СРЕЌНА БАЈКА“

„Со оглед на интересот за учество во наградната игра, веруваме дека со овој настан ќе излеземе во пресрет на граѓаните на Скопје и другите градови, кои на својата празнична прошетка низ украсениот центар на главниот град ќе можат да ги добијат сите информации за наградната игра и да ги остават своите коверти за учество во првото коло чие извлекување ќе се одржи на 30 декември, за кога се резервирани наградите: еден стан, еден дуќан, еден автомобил и триесет вредносни ваучери“, се вели во соопштението од Лотарија на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести