петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Плинот од денеска со намалена цена

Намалувањето се должи на склучениот договор на Макпетрол со руската компанија Гаспром.

avtoplin_7

Последни вести

Од денеска течниот гас се продава за 28 наместо за досегашните 31, 5  денари за литар, а компромираниот гас поевтинува за 5 денари и наместо за  48 ќе се продава за 43 денари за килограм.

Намалувањето се должи на склучениот договор на Макпетрол со руската компанија Гаспром.

Според договорот цената на индустрискиот гас се намалува за 5 и пол денари за кубен метар со што наместо за 29,9 ќе се продава за 24,5 денари.

Најчитани вести