петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ФОТО: Плоштадот Македонија доби нови дрвја

ФОТО: Плоштадот Македонија доби нови дрвја

ФОТО: Плоштадот Македонија доби нови дрвја

Поврзани вести

Триесет и две дрвја од видот фотинија, кои имаат листови во текот на целата година девовиве беа засадени од страна на екипи од јавното претпријаие „Паркови и зеленило“.

На местото на исечените јавори на плоштадот Македонија се садат нови дрвја.

drvja1

 

ФОТО: Скопјеинфо.мк

Најчитани вести