понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

По 12 години чекање, добија тројка

Двојката водела битка со стерилитет, но сè се променило кога Катица Угриновска на свет ги донесе Лука, Лана и Леон.

trojka-remedika---janevska-ilieva

Последни вести

Катица и Живко Угриновски од Тетово се обидувале 12 години да добијат принова и конечно им се исполнила желбата со трите близнаци кои се родија пред две недели. Двојката водела битка со стерилитет, но сè се променило кога Катица Угриновска на свет ги донесе Лука, Лана и Леон.

Дечињата се родени во 34-та недела од бременоста (1,9 килограм, 1,7 килограм и 1,5 килограм). Катица останала бремена со 14-тото ин витро, , пишува Нова Македонија.

„Пресреќни сме. Нашата борба беше долга, имавме неуспеси. Но успеавме да издржиме. Имаме и слога и љубов. Сега имаме и три сонца“,- вели триесет и двегодишната Катица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести