петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

По Атина, земјотрес го тресеше и Крит

silen-zemjotres500

Поврзани вести

Земјотрес со магнитуда од 3,5 степени според Рихтеровата скала го потресе грчкиот остров Крит.

Според Европскиот сеизмолошки центар епицентарот на потресот е на 82 километри југозападно од Ираклио и 42 километри јужно од Тимпаки.

Земјотресот е регистиран денеска во три часот по локално време, на длабочина од два километри. Инаку, вчера силен земјотрес со јачин од 5,7 степени ја стресе Атина.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести