вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

По Депај, во Јунајтед пристигнуваат Бејл и Кејн

kejn

Поврзани вести

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луи Ван Гал е незадоволен од нападот оваа сезона, па затоа веќе започна со планови за следната година.

Најпрво беше доведен крилниот фудбалер од ПСВ, Мемфис Депај а на големо се говори и за пристигнувањето на Герет Бејл, кој е во немилост на фановите на “кралскиот клуб”, а и самиот фудбалер не е задоволен од третманот кој го добива во Реал Мадрид.

Но тука не завршуваат опциите кои Ван Гал ги разгледува а со цел зајакнување на напаѓачката линија на “црвените ѓаволи”. Јавна тајна е дека холандскиот стручњак е голем обожавател на “шпицот” на Тотенхем, Хери Кејн кој буквално експлодира сезонава во Премиер лигата.

За евентуален трансфер на најдобриот млад фудбалер во Англија на “Олд трафорд” се споменува цифра од 45 милиони фунти, пари кои Ван Гал би ги обезбедил од продажбата на Робин Ван Перси како и ослободувањето од богатиот договор на Радамел Фалкао. Се почести се и шпекулациите околу заминувањето на Анхел Ди Мариа, но тешко е за верување дека управата на Јунајтед ќе се откаже од неговите услуги.

Според извори блиски до клубот, единствен од напаѓачите кој засега има статус “недопирлив” е Вејн Руни.

Најчитани вести