недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

По еден бод за Вилјареал и Атлетик (Б)

Последниот натпревар од 28-то коло во Пример дивизион заврши без победник

po bod za viljareal

Поврзани вести

Без победник, 1:1, заврши последниот натпревар од 28. коло во шпанската Примера дивизион, дуелот помеѓу директните ривали за четвртата позиција на табелата, која носи настап во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони, Вилјареал и Атлетик (Б).

На стартот од второто полувреме, Вилјареал дојде во водство со погодокот на Томас Пина, а израмнувачкиот погодок на натпреварот, постигнат во 83 минута беше дело на  Аритз Адуриз, кој во финишот од првото полувреме промаши удар од белата точка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести