вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 34

По една година затвор за Нинџа и Кољо

osnoven sud 1

Поврзани вести

Александар Василевски – Нинџа и Никола Митревски-Кољо се осудени на по една година затвор од Основниот суд 1 во Скопје, објави весникот „Вест“.

Двајцата се осудени поради тоа што на 29-ти октомври лани во Скопје пукале во шест лица и предизвикале општа опасност.

Во текот на постапката Нинџа и Кољо тврделе дека се невини. Според Обвинителството, причина за инцидентот за кои се осудени биле нарушени односи поради откуп на старо железо.

Василевски е познат како клучен сведок во случајот „Ровер“ во кој му се судеше на поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести