недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 10

По Гасол ќе игра на Светското првенство во Шпанија

gasolll

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда на шпанската кошаркарска репрезентација По Гасол, го потврди своето учество на Светското првенство во Шпанија од 30 август до 14 септември годинава.

„Ќе играм за репрезентацијата на Светското првенство , изјави Гасол , кој се уште не знае дали ќе остане во редовите на НБА тимот Лос Анџелес Лејкерс.

„Би сакал да играм уште пет години . Може ова се моите последни денови во Лејкерси. Во текот на летото ќе ги разгледам понудите од другите клубови, но ќе разговарам и со челнивците на Лејкерс“, изјави Гасол.

Пред неколку дена и Рики Рубио порврди дека ќе игра за Шпанија на Светското првенство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести