понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

По големиот успех, веднаш неуспех – Цонга елиминиран од Јужњи во Синсинати

цонга

Поврзани вести

Победникот на Мастерсот во Торонто, Жо Вилфред Цонга брзо ги заврши мечевите на Мастерсот во Синсинати, откако во првото коло загуби од Михаел Јужњи со 2:0 во сетови (6:4 и 6:1).

Од фаворитите Новак Ѓоковиќ и Стан Вавринка победија и веќе се пласираа во третата рунда. Ѓоковиќ го совлада Жил Симон со 2:1 во сетови, а Вавринка беше подобар од Бенџамин Бекер со 2:0.

На женскиот дел од турнирот изненадување е поразот на Венус Вилијамс на стартот од турнирот која загуби од Луси Сафарова со 2:1, а претходната недела беше финалистка во Монтреал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести