вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 55

По кавга со новинари, почина братот на еден од убиените во масакрот во Житиште

По непријатен разговор, ведаш откако си заминале новинарите, човекот добил инфаркт и веднаш починал.

masakr-ubil-5-ranil-20-lugje-640x423

Поврзани вести

Смртта која се надви над Житиште поради минатонеделниот масакр во кафулето „Макијато“, кога Синиша Златиќ со автоматска пушка усмрти петмина луѓе, вчера зема уште еден живот.

Не издржа срцето на 49-годишниот Срѓан Станаревиќ, брат на Саша Станаревиќ, момче кое беше тешко рането во ‘рбетот во масакрот.

Во четвртокот попладнето кај Срѓан дошле новинари. По непријатен разговор, ведаш откако си заминале новинарите, човекот добил инфаркт и веднаш починал.

Најчитани вести