сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

По Метју доаѓа Никол

Тропската бура Никол доби на интензитет и се трансформира во ураган, соопшти во четвртокот Центарот за информирање за урагани, прецизирајќи дека ќе го погоди брегот на Бермудските Острови. 

133376785

Поврзани вести

Никол достигнува брзина од 130 километри на час и би можела уште да зајакне во следните 24 часа, но во овој стадиум се уште не е на ниво на кое се прогласува тревога.

Никол се наоѓа источно од разорниот ураган Метју, кој опустоши неколку земји на Карибите и се упати кон Флорида.

Најчитани вести