Спорт

По нецивилизираните транспаренти на навивачите на Галатасарај и Фикшат, конечно и почит за Марко Ивковиќ

По нецивилизираните транспаренти на навивачите на Галатасарај и Фикшат, конечно и почит за Марко Ивковиќ

По срамните пораки на навивачките групи на Галатасарај и Фикшат од Качаник, во која беше поддржано убиството на српскиот навивач Марко Ивковиќ, овојпат стигнуваат спротивни пораки.

galatasaray

navivaci-albanci

На дуелот од ЛШ помеѓу Апоел и Барселона, домашните фанови му оддадоа почит на трагично загинатиот навивач на Црвена Звезда, а истото се случи и на твитер профилот на турскиот гигант Бешикташ, на која беше испратена порака за помирување.

apoel marko ivkovic

besiktas марко ивковиц

Натпреварот пак, кој ќе се игра во Турција помеѓу кошаркарските тимови на Банвит и Партизан, беше прогласен за натпревар со визок ризик, особено по последните случувања, но челниците на турскиот тим и претседателот на турската кошаркарска федерација го докажаа токму спротивното, откако при пристигнувањето на експедицијата на Партизан во Турција ги пречекаа со цвеќе.

banvit partizan