среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 26

По неуспешниот пуч во Турција приведени над 35.000 луѓе

turski-vlasti

Поврзани вести

Турските власти приведоа вкупно 35.022 луѓе поврзани со минатомесечниот неуспешниот воен удар, изјави денеска владин претставник.

Повеќе од половината од приведените или 17.740 лица се официјално упасени, а 11.597 биле ослободени, додека 5.685 луѓе се во притвор.

Најчитани вести