четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

По пауза од пет години Штип ќе има дочек на Нова Година на градскиот плоштад

Па пауза од пет години штипјани ќе имаат можност новогодишната ноќ да ја прослават на градскиот плоштад

ognomet nova godina

Поврзани вести

Општина Штип во соработка со граѓанско здружение е во завршна фаза на договорање за организирање на дочек на Новата година на градскиот плоштад, информираат од општината.

Претставници на граѓанското здружение се во преговори со неколку музичари, од кои дел од Штип, за настап на градскиот плоштад.

По пауза од речиси пет години, ова ќе биде прв пат да се организира дочек на нова година на плоштадот. Граѓанското здружение се обидува ова да го направи скромно, со цел оние кои ќе останат во Штип да имаат можност да бидат присутни на плоштадот и да имаат можност за новогодишна забава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести