вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 2

По поразот од Саутемптон : Клоп ги обвини судиите дека му помагале на Манчестер Јунајтед

Ливерпул испушти шанса да се пласира во финалето од Лига купот втора година по ред откако синоќа и на домашен терен загуби од Саутемптон, повторно со 0-1.

Саутемптон

Поврзани вести

Навивачите на Енфилд останаа разочарани, а исто така и менаџерот Јирген Клоп кој ги обвини судиите затоа што му помагаат на Манчестер Јунајтед.

Противникот заслужено обезбеди пласман во финалето. Ние игравме добро, но тешко создававме шанси за гол, а Саутемптон го искористи тоа. Морам да го спомнам судијата бидејќи не виде игра со рака на Лонг поради што требаше да добиеме пенал. Не знам кој пат оваа сезона се случува да сме оштетени. Манчестер Јунајтед дава голови од офсајд, а на нас не ни судат очигледни пенали, изјави Клоп.

Најчитани вести