Спорт

По поразот од Саутемптон : Клоп ги обвини судиите дека му помагале на Манчестер Јунајтед

По поразот од Саутемптон : Клоп ги обвини судиите дека му помагале на Манчестер Јунајтед

Навивачите на Енфилд останаа разочарани, а исто така и менаџерот Јирген Клоп кој ги обвини судиите затоа што му помагаат на Манчестер Јунајтед.

Противникот заслужено обезбеди пласман во финалето. Ние игравме добро, но тешко создававме шанси за гол, а Саутемптон го искористи тоа. Морам да го спомнам судијата бидејќи не виде игра со рака на Лонг поради што требаше да добиеме пенал. Не знам кој пат оваа сезона се случува да сме оштетени. Манчестер Јунајтед дава голови од офсајд, а на нас не ни судат очигледни пенали, изјави Клоп.