среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

По прекрасните сончеви денови очекувајте дожд и пониски температури од петок

Уживајте во убавите денови, од петок за викендот дожд

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Во следните денови, според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе се задржи сончево и топло време.

Локален дожд и намалување на дневните температури се очекува во петок и за време на следниот викенд.

За утре метеоролозите најавуваат сончево време со дневна температура од 16 степени во Охрид до 22 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе биде сончево со максимална дневна до 19-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести