четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

По примирјето, најмалку 331 лице убиено во Украина

download (2)

Последни вести

Најмалку 331 лице е убиено во источниот дел на Украина од воспоставувањето на примирјето на 5 септември годинава, соопштуваат од Обединетите Нации.

Оттаму додаваат дека е можно неколкумина да се настрадани за време на немирите, но да се подоцна регистирирани.

Обединетите Нации истовремено објавија и дека најмалку 3.660 лица се убиени, а 8.756 се ранети од средината на април, па се досега.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести