сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

По три години пауза, Матераци повторно ќе ги облече копачките

materaci-500

Последни вести

Поранешниот репрезентативец на Италија и дефанзивец на Интер, Марко Матераци по три години пауза се враќа на зелениот терен, но ќе има и тренерска улога.

По Давид Трезеге, Алесандро Дел Пјеро, Николас Анелка, Роберт Пирес, Луис Гарсија, Дејвид Џејмс, Жоан Капдевиља и уште неколку познати имиња, во Индија пристигна и Марко Матераци.

Италијанецот се реактивираше по тригодишна пауза, а ќе ја има улогата на играч-тренер во индискиот тим Ченај Титанс.

Матераци во 2011-та ја заврши својата играчка кариера, но очигледно дека од Индија пристигнала примамлива понуда која не можел да ја одбие.

Искусниот стопер поголемиот дел од својата кариера ја мина во Интер (десет години) со кој во 2010-та година ја освои Лигата на шампионите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести