понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

По три години затвор за шестмина демонстранти за случајот „Монструм“

protesti1

Поврзани вести

Шестмина насилни демонстранти кои протестираа по пресудите во случајот Монструм добија по три години затвор.

Сите шестмина одговараат за учество во толпа која ќе стори кривично дело.

Еден обвинет доби ослободителна пресуда, додека за едно лице, обвинителството се откажа од обвинението.
Во протестите против Монструм повредени беа дваесетина полицајци и беше причинета значителна материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести