четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

По тридневна пауза, Блатер се врати на работа

Претседателот на ФИФА, Сеп Блатер се врати на работа по три дена испитувања кај швајцарските истражни органи поради сомнежи дека е вмешан во криминал.

По тридневна пауза, Блатер се врати на работа

По тридневна пауза, Блатер се врати на работа

Поврзани вести

Блатер би требало да се обрати на вработените на редовниот заеднички состанок.

Првиот човек на ФИФА е соочен со можна суспензија од Етичката комисија поради тоа што против него се води кривична истрага.

Неговиот советник Клаус Штеклер за “Асошијетед прес” рече дека тоа ќе биде јасно по ФИФА состанокот.

Мандатот на Блатер на чело на ФИФА завршува во февруари кога се закажани избори за наследник.

Најчитани вести