петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

По вербална расправија кумановец предизвикал пожар

pozar 5

Последни вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против кумановецот Р.Р.(32) за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

По претходна вербална расправија помеѓу пријавениот и А.Р.(43) од Куманово, додека А.Р. не бил дома, пријавениот со запаллива течност го испрскал ѕидот од куќата и подметнал пожар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести