Македонија,Крими хроника

По вербална расправија кумановец предизвикал пожар

По вербална расправија кумановец предизвикал пожар

СВР Куманово поднесе кривична пријава против кумановецот Р.Р.(32) за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

По претходна вербална расправија помеѓу пријавениот и А.Р.(43) од Куманово, додека А.Р. не бил дома, пријавениот со запаллива течност го испрскал ѕидот од куќата и подметнал пожар.