вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 39

Побарала помош од соседот, тој полово ја нападнал

Триесет и три годишната Б.Е. од Битола вчера утрината била полово нападната од соседот Б.Н. откако од него побара помош околу водоинсталација.

Б.Е.

Поврзани вести

Од полицијата информираат дека жената отишла до куќата на соседот, а откако влегла кај него дома тој почнал да ја прегрнува, бакнува и допира по интимните делови.

Б.Е. се спротивставила и го оттурнала, по што соседот насилно продолжил да ја допира кинејќи и ја долната облека.

По пријавата полицијата извршила увид на местото, а против сторителот е најавено поднесување на кривична пријава.

Најчитани вести